sklep.png
Oprowadzanie kuratorskie po galerii malarstwa i rzeźby polskiej w Ratuszu Staromiejskim
28.03.2018

Ratusz Staromiejski

Rynek Staromiejski 1

Każdy piątek miesiąca

Godzina 14:00

Koszt 13 złotych normalny, 9 złotych ulgowy

Zapisy pod numerem (56) 660 56 33 lub (56) 660 56 89

Czas ok. 1,5 godziny

Zapraszamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie stałej w Ratuszu Staromiejskim - Galerii malarstwa polskiego od końca XVIII wieku do 2010 roku

Tematem przewodnim zwiedzania będzie malarstwo polskie. Podczas oprowadzania uczestnicy zapoznają się z historią sztuki polskiej, poznają jej poszczególne nurty oraz epoki, będą mogli poszerzyć swoją wiedzą na temat tak wybitnych artystów jak Jan Matejko, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Julian Fałat, Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor, Stanisław Borysowski czy Zdzisław Beksiński, których dzieła znajdują się w kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Gości oprowadzać będzie Anna Kroplewska-Gajewska – wieloletnia kustosz Muzeum Okręgowego, kierownik Działu Sztuki Polskiej i Europejskiej, autorka katalogów zbiorów (Malarstwo i rzeźba polska w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu) oraz wystaw czasowych.

Wycieczka odbywa się w każdy piątek o godzinie 14:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu (56) 660 56 33 lub (56) 660 56 89. Koszt uczestnictwa to 13 złotych (bilet normalny) oraz 9 złotych (bilet ulgowy). Oprowadzanie przeznaczone dla zarówno młodszych (np. młodzież szkolna) jak i starszych odbiorców. WAŻNE! Górny limit osób, które mogą uczestniczyć w oprowadzaniu to 20 osób. Po przekroczeniu tej liczby nie przyjmujemy zapisów.

Serdecznie zapraszamy!