logo_top.png
Wyniki XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum
11.08.2016

XXXVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży Moja Przygoda w Muzeum

 

Wyniki Konkursu/ Competition results

 

I GRUPA WIEKOWA (5-9 LAT)

The 1st age group (5-9 years old)

 

Nagrody/Awards

Jan Tengler, l. 5, Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Na wystawie/On the exhibition

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Poślednicka

 

Jakub Paga, l. 6, Grębocin (woj. kuj-pomorskie - kuj-pomorskie district)
Interpretacja obrazu/The Paintings interpretation

Opiekun plast./Artistic supervisor: Urszula Gajtkowska

 

Stanisław Kasperek, l. 8, Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Zegarek/The Clock

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Poślednicka

 

Mikołaj Gajder, l. 9, Łódź (woj. łódzkie - łódzkie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Renata Ćwiek

 

Nal Pah, l. 9, Maribor, Slovenia/Słowenia

Szkielet/The Skeleton

Opiekun plast./Artistic supervisor: Janja Tomažič

 

Wyróżnienia/Distinctions

Maria Zimończyk, l. 6, Rybnik (woj. śląskie – śląskie district)

Zamek Muzeum w Ogrodzieńcu/The Castle Museum in Ogrodzieniec

Opiekun plast./Artistic supervisor: Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

 

Zuzanna Szlagórska, l. 7, Rybnik (woj. śląskie – śląskie district)

Hans Holbein Anna de Cleves

Opiekun plast./Artistic supervisor: Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

 

Amelia Rybicka, l. 7, Bieżuń (woj. mazowieckie - mazowieckie district)

Pani z papierosem/The Lady with a cigarette

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lucyna Grabowska

 

Amelia Tomkiewicz, l. 8, Zabrze (woj. śląskie – śląskie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Ewelina Kabaczyńska

 

Józefina Stachowiak, l. 7, Rydzyna (woj. wielkopolskie - wielkopolskie district)

Anioły/Angels

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jerzy Kopras

 

II GRUPA WIEKOWA (10-12 LAT)

The 2nd age group (10-12 years old)

 

Nagrody/Awards

David Jenko, l. 11, Cerklje na Gorenjskem, Slovenia/Słowenia

Całkiem jak Picasso/Just like Picasso

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maja Zajc Sobočan

 

Jernej Remic, l. 12, Cerklje na Gorenjskem, Slovenia/Słowenia

Muzeum Oceanograficzne/The Oceanographic Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maja Zajc Sobočan

 

Wiktoria Gorwa, l. 12, Rydzyna (woj. wielkopolskie - wielkopolskie district)

Zamek Muzeum w Rydzynie/The Castle Museum in Rydzyna

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jerzy Kopras

 

Aleksandra Ryba, l. 12, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Maryan – malarz ciemnej strony człowieka/

Maryan – the painter of the dark side of man

Opiekun plast./Artistic supervisor: Violetta Rola

 

Wyróżnienia/Distinctions

Manca Skrbinek, l. 12, Cerklje na Gorenjskem, Slovenia/Słowenia

Muzeum Oceanograficzne/The Oceanographic Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maja Zajc Sobočan

 

Iga Krawczyk, l. 12, Chełm (woj. lubelskie - lubelskie district)

Abstrakcja biologiczna/Biological abstraction

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Krzywicka

 

Ola Musz, l. 12, Krynica-Zdrój (woj. małopolskie – małopolskie district)

Pejzaż/The Landscape

Opiekun plast./Artistic supervisor: Agata Broniszewska

 

III GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)

The 3rd age group (13-15 years old)

 

Nagrody/Awards

Patrycja Efczyńska, l. 13, Mława (woj. mazowieckie - mazowieckie district)

Wnętrze kuźni/ The interior of the smithy

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Pietruś-Bral

 

Maksymilian Górski, l. 14, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

W sądeckim skansenie/In the Open-Air Musem in Nowy Sącz

Opiekun plast./Artistic supervisor: Magdalena Chadaj

 

Wiktoria Rzążewska, l. 15, Lublin, (woj. lubelskie - lubelskie district)

Pożar miasta Lublina/The fire of Lublin city

Opiekun plast./Artistic supervisor: Iwonna Jedlińska

 

Gulia Polishcuk, l. 15, Kijów, Ukraine/Ukraina

Sytuacja/Situation

Opiekun plast./Artistic supervisor: Olesya Boyko

 

Wyróżnienia/Distinctions

Krystian Łęczycki, l. 13, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Amazonka wg Marii Ritter/Horsewoman by Maria Ritter

Opiekun plast./Artistic supervisor: Violetta Rola

 

Paweł Janusz, l. 13, Ptaszkowa (woj. małopolskie – małopolskie district)

Dziewczyna z kotem/The Girl with a cat

Opiekun plast./Artistic supervisor: Marta Janas

                                                                                                                                  

Michał Dzbeński, l. 13, Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie – warmińsko-mazurskie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Ewa Bednarska-Siwilewicz

 

Julia Poręba, l. 14, Ptaszkowa (woj. małopolskie – małopolskie district)

Martwa natura wg Marii Ritter/The Still life by Maria Ritter

Opiekun plast./Artistic supervisor: Marta Janas

 

Sebastian Przybyła, l. 15, Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Martwa natura/The Still life

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Poślednicka

 

Ekateirina Debielaia , l. 15, Brześć, Belarus/Białoruś

Muzeum Morza/The Museum of the sea

Opiekun plast./Artistic supervisor: Natalia Golowath

 

IV GRUPA WIEKOWA (16-19 LAT)

The 4th age group (16-19 years old)

 

Nagrody/Awards

Aleksandra Pełkowska, Oliwia Sztanka, Laura Skop, Magdalena Szczygielska, l. 16, Golub-Dobrzyń (woj. kuj-pomorskie - kuj-pomorskie district)

Inspiracja - J. Pollock/ J. Pollock – inspiration

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Kojtka

 

Beata Kwaśnica, l. 17, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Mój idol – B. Barbacki/My idol – B. Barbacki

Opiekun plast./Artistic supervisor: Magdalena Śluzar

 

Patrycja Wójcicka, l. 18, Kamila Żymła, l.18, Chorzów (woj. śląskie – śląskie district)

Śląski microkosmos/Silesian microcosm

Opiekun plast./Artistic supervisor: Aleksandra Gorzelik

 

Małgorzata Jurczyk, l. 18, Zduńska Wola (woj. łódzkie – łódzkie district)

Odzyskajmy utracone dzieła sztuki/Recover the lost works of art

Opiekun plast./Artistic supervisor: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

 

Wyróżnienia/Distinctions

Jagoda Sosnowska, l. 16, Golub-Dobrzyń (woj. kuj-pomorskie - kuj-pomorskie district)

Pamięci F. Starowieyskiego/ In memory of F. Starowieyski

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Wojnowska-Sobecka

 

Julia Jaworska, l. 16, Lublin, (woj. lubelskie - lubelskie district)

Przyczyna zwiedzania wszelkiego/The cause of whole sightseeing

Opiekun plast./Artistic supervisor: Iwonna Jedlińska

 

Honorata Kotyra, l. 16, Biała Podlaska, (woj. lubelskie - lubelskie district)

Inspiracja – Muzeum powstania Warszawskiego/Warsaw Rising Museum – inspiration

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Centkowska

 

Magdalena Trzeciak, l. 16, Biała Podlaska, (woj. lubelskie - lubelskie district)

Dziewczyna z perłą j. Vermeera/The Girl with a pearl earring

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Centkowska

 

Nagroda Specjalna/Special Award:

Agnieszka Tomyślak, l. 23, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Lachy w sądeckim skansenie, Święty Mikołaj

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

 

Nagroda dla Instytucji za kreację nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży

Zespół Szkół Społecznych

Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Szczecinek

Zespół „Akcja Animacja

 

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia / The Awards of the President of Toruń

Oliwia Gordon, l. 7, Grębocin (woj. kuj-pomorskie - kuj-pomorskie district)
Pomnik Mikołaja Kopernik/Nicolas Copernicus monument

Opiekun plast./Artistic supervisor: Urszula Gajtkowska

 

Justyna Korneluk, l. 14, Zamość (woj. lubelskie – lubelskie district)

Dyptyk toruński/Diptych of Toruń

Opiekun plast./Artistic supervisor: Maria Śliczniak

 

Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu dr. Marka Rubnikowicza / The Award of the Director of the District Museum in Toruń, Ph.D. Marek Rubnikowicz

Adrian Kaleta, l. 27, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Kapliczka w Skansenie/The Chapel in The Open-Air Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

 

Nagroda dla Instytucji za kreację nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży

Zespół Szkół Społecznych

Społecznego Towarzystwa Oświatowego Szczecinek

Dyrektor/Director: Wiesław Suchowiejko

Zespół „Akcja Animacja

 

Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu / The Awards of

The Society of the District Museum’s Friends in Toruń

Grzegorz Twaróg, l. 9, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Kapliczka w Skansenie/The Chapel in The Open-Air Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

 

Zuzanna Drgas, l. 16, Murowana Goślina (woj. wielkopolskie - wielkopolskie district)

Malarze Normandii – inspiracje/Painters of Normandy  - inspiration

Opiekun plast./Artistic supervisor: Beata Springer

 

Nagrodzeni opiekunowie plastyczni i pracownicy muzeów:

The prize winning teachers and museum workers:

Elżbieta Barciszewska-Kozioł - Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Piotr Banasiak – Ciechanów(woj. mazowieckie - mazowieckie district)

Olesya Boyko - Kijów, Ukraine/Ukraina

Magdalena Chadaj - Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Renata Ćwiek - Łódź (woj. łódzkie - łódzkie district)

Urszula Gajtkowska - Grębocin (woj. kuj-pomorskie - kuj-pomorskie district)

Aleksandra Gorzelik - Chorzów (woj. śląskie – śląskie district)

Iwonna Jedlińska - Lublin, (woj. lubelskie - lubelskie district)

Katarzyna Kojtka – Golub - Dobrzyń (woj. kujawsko – pomorskie – kujawsko – pomorskie district)

Jerzy Kopras – Rydzyna (woj. wielkopolskie - wielkopolskie district)

Anna Pietruś-Bral - Mława (woj. mazowieckie - mazowieckie district)

Katarzyna Poślednicka - Cieszyn (woj. śląskie – śląskie district)

Violetta Rola – Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Marzena Sroczyńska-Gudajczyk – Zduńska Wola (woj. łódzkie – łódzkie district)

Magdalena Śluzar - Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Janja Tomažič - Maribor, Slovenia/Słowenia

Maja Zajc Sobočan - Cerklje na Gorenjskem, Slovenia/Słowenia

 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

           

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ