Cykliczne zajęcia edukacyjne
05.10.2016

1. Chiński Nowy Rok – obchodzony według kalendarza księżycowego, zwany także Świętem Wiosny – to najważniejsze święto w kulturze chińskiej, przypadające według zachodniego kalendarza w okolicach stycznia i lutego. Każdy Nowy Rok ma swego zodiakalnego – „zwierzęcego” patrona (Rok Szczura, Wołu, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa, Świni). Nieodłącznym elementem obchodów powitania Nowego Roku jest Taniec Smoka, połączony z Festiwalem Latarni. Do tych tradycyjnych obrzędów Muzeum Okręgowe w Toruniu dołącza rokrocznie bogatą ofertę edukacyjną, mającą na celu popularyzację kultury i zwyczajów Dalekiego Wschodu.

2. „Białe” wakacje – to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży realizowany
w Muzeum podczas ferii zimowych. Uczniowie biorą udział w warsztatach przy wystawach stałych i czasowych i rozwiązują konkursy. Dużym powodzeniem cieszy się również kostiumowy bal dla dzieci, odbywający się co roku w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

3. „Zielone” wakacje – prowadzony w okresie letnich wakacji szkolnych cykl warsztatów na wystawach stałych i czasowych dla grup zorganizowanych i indywidualnych gości muzealnych w każdym wieku.

4. Imprezy okolicznościowe – to propozycje działań we wnętrzach muzealnych zainspirowane świętami i dniami okolicznościowymi, takimi jak:     Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Majówka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Katarzynki i Mikołajki.