sklep.png
Cykliczne zajęcia edukacyjne
04.02.2019

1. Chiński Nowy Rok – obchodzony według kalendarza księżycowego, zwany także Świętem Wiosny – to najważniejsze święto w kulturze chińskiej, przypadające według zachodniego kalendarza na okolice stycznia i lutego. Każdy Nowy Rok ma swego zodiakalnego – „zwierzęcego” patrona (Rok Szczura, Wołu, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa, Świni). Nieodłącznym elementem obchodów powitania Nowego Roku jest Taniec Smoka, połączony z Festiwalem Latarni. Do tych tradycyjnych obrzędów Muzeum Okręgowe w Toruniu dołącza rokrocznie bogatą ofertę edukacyjną, mającą na celu popularyzację kultury i zwyczajów Dalekiego Wschodu.

2. „Białe” wakacje i piernikowe zimowisko – to programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane w Muzeum podczas ferii zimowych. Uczniowie biorą udział w warsztatach przy wystawach stałych i czasowych i rozwiązują konkursy. Dużym powodzeniem cieszy się również kostiumowy bal dla dzieci, odbywający się co roku w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

3. „Zielone” wakacje – prowadzony w okresie letnich wakacji szkolnych cykl warsztatów na wystawach stałych i czasowych dla grup zorganizowanych i indywidualnych gości muzealnych w każdym wieku.

4. Święto Toruńskiego Piernika – to cykliczna impreza jednocząca smakoszy i pasjonatów piernika. W Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4) tego dnia zachęcamy zarówno do zwiedzania, czynnego uczestnictwa w warsztatach, jak i poznawania piernika wszystkimi zmysłami. Zaplanowane są spotkania przybliżające składniki piernikowe: mąkę, miód i przyprawy korzenne, podróż w świat historii piernikarskiej, warsztaty i pokazy kulinarne, warsztaty plastyczne oraz oczywiście piernikowe degustacje.

5. Dotknij historii – to program edukacyjno-promocyjny skierowany do uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych (kl. I–VII), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz innych grup zorganizowanych. Na zajęcia edukacyjne w ramach tej akcji obowiązują bilety w cenie 2 zł!

6. Imprezy okolicznościowe – to propozycje działań we wnętrzach muzealnych zainspirowane świętami i dniami okolicznościowymi, takimi jak:Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Majówka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Katarzynki i Mikołajki.