logo_top.png
sklep.png
Informacje
18.08.2015
grafika

Piernikarstwo Toruńskie

Piernikarstwo toruńskie ze swoją wielowiekową tradycją znane jest nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Warto przyjrzeć się tej sztuce z bliska i zdobyć wiele cennych informacji dotyczących tradycji wypiekania pierników. Tym bardziej, że teraz istnieje taka możliwość.

Po prawie trzech latach intensywnych prac przy otwarciu Muzeum Toruńskiego Piernika, możemy poznać piernikarstwo toruńskie w nowym oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje. Dzięki nim wizyta w muzeum będzie niezapomnianą przygodą połączoną ze zdobyciem wiedzy o tym, czym charakteryzuje się tradycyjne piernikarstwo toruńskie.

Wśród atrakcji należy wymienić przede wszystkim możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które wprowadzą nas w świat tradycyjnej receptury i stosowanych przez lata składników, takich jak: korzenne przyprawy, miód oraz mąka.

Każdy zwiedzający może własnoręcznie przygotować i wypiec własny, pamiątkowy toruński piernik. Jednakże to nie koniec atrakcji. W piwnicy muzeum znajduje się wystawa „Piernikowe korzenie - od formy do pieca”, dzięki której poznać możemy zabytkowe formy piernikarskie. Na piętrze ulokowana jest natomiast wystawa „Piernik w salonie, kuchni, sklepie i klubie”, która obrazuje znaczącą rolę pierników w życiu mieszkańców Torunia.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg