logo_top.png
sklep.png
Marian Konarski (1909-1998) Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rysunek, rzeźba
30.10.2015
grafika

 

 Marian Konarski (1909-1998) Szczepowy Rogatego Serca – malarstwo, rysunek, rzeźba, red. nauk. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2015, il. kol., ss. 160, ISBN 978-83-60324-65-3, cena: 60 zł

Szczególną uwagę w zaprojektowanym przez Tomasza Pietrzyka katalogu zwraca bogato ilustrowane kalendarium, przygotowane przez Sylwestra Rudnika. Ponadto praca poprzedzona jest wstępem prof. Lechosława Lameńskiego o twórczości artysty i jej percepcji przez krytyków.

Część katalogowa opracowana przez Annę Kroplewską - Gajewską obejmuje prace Konarskiego podzielone na rysunki i projekty, gwasze i technikę mieszaną, obrazy olejne i rzeźbę. Całość uzupełniają wykazy tekstów Konarskiego, wystaw ze Szczepem Rogate Serce, indywidualnych i zbiorowych, oraz literatura przedmiotu. Wszystko to przygotowane zostało przy dużym udziale synów Mariana Konarskiego – Leszka i Jacka. Publikacja nie tylko bardzo obszernie dokumentuje wszechstronną działalność Mariana Konarskiego, lecz także ujmuje jego twórczość w zwartą i logiczną całość.

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Menu
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg