Z historii Konkursu
10.11.2016

Kalendarium konkursu:

9 lipca 2014 r. do współpracy przy realizacji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum zostały zaproszone Muzea z województwa kujawsko – pomorskiego: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. W tym samym miesiącu wszystkie wymienione instytucje zadeklarowały chęć włączenia się w realizację projektu.

29 sierpnia 2014 r. Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Pani Anna Łukaszewska objęła patronatem Konkurs organizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

30 września 2014 r. w Muzeum Okręgowym w Toruniu odbyła się konferencja promująca Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Dyrektorzy Szkół oraz Muzeów współpracujących przy realizacji Konkursu, a także nauczyciele plastyki, wiedzy o sztuce, zajęć artystycznych z województwa kujawsko – pomorskiego.

październik 2014 – rozpoczął się cykl bezpłatnych spotkań p.n. „Niezła Sztuka”. Celem szeregu wykładów prowadzonych przez historyków sztuki, artystów, archeologów, historyków, pracowników Muzeów, nauczycieli jest przygotowanie uczniów do poszczególnych etapów Konkursu.

Spotkania towarzyszą każdej edycji Konkursu.

10 czerwca 2015 - w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego nastąpiło oficjalne zakończenie I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum.

Podczas uroczystego spotkania dyplomy i nagrody z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty – P. Anny Łukaszewskiej, Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu - dr Marka Rubnikowicza oraz Jurorów Konkursu: P. Katarzyny Gołębiewskiej (Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy), P. Michała Kurkowskiego (Muzeum Okręgowe w Toruniu), P. Małgorzaty Mikulskiej – Wernerowicz (Muzeum Okręgowe w Toruniu) odebrali Laureaci Konkursu (lista Laureatów do pobrania poniżej)

1 października 2015 roku zostałopodpisane porozumienie w sprawie współorganizacji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum pomiędzy Muzeum Okręgowym w Toruniu, reprezentowanym przez P. Dyrektora dr Marka Rubnikowicza, a Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, reprezentowanym przez p.o. Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty P. Jolantę Metkowską, która także objęła Konkurs Honorowym Patronatem.