logo_top.png
sklep.png
Aktualności
02.11.2017
grafika

 

Harmonogram zajęć edukacyjnych dla  Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Terminy i tematy zajęć:

 

Grupa „Starsza”:

08.11.2017 r., godz. 14.30 - „Wśród Indian kolumbijskiej selwy” (Muzeum Podróżników)

22.11.2017 r., godz. 14.30 – „Święta Katarzyna wróżyć rozpoczyna” (Ratusz Staromiejski)

06.12.2017 r., godz. 14.30 – „Żywe barwy witraża” (Ratusz Staromiejski)

10.01.2018 r., godz. 14.30 – „Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego” (Muzeum Podróżników)

24.01.2018 r., godz. 14.30 – „Ratusz Staromiejski – Muzealni tropiciele” (Ratusz Staromiejski)

 

Grupa „Młodsza”:

10.11.2017 r., godz. 14.00 – „Wśród Indian kolumbijskiej selwy” (Muzeum Podróżników)

24.11.2017 r., godz. 14.00 – „Święta Katarzyna wróżyć rozpoczyna” (Ratusz Staromiejski)

08.12.2017 r., godz. 14.00 – „Żywe barwy witraża” (Ratusz Staromiejski)

12.01.2018 r., godz. 14.00 – „Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego” (Muzeum Podróżników)

26.01.2018 r., godz. 14.00 – „Ratusz Staromiejski – Muzealni tropiciele” (Ratusz Staromiejski)

 

Uwaga!

W 2017 roku minie 20 lat funkcjonowania Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia, w związku z tym wszystkich byłych i obecnych członków oraz sympatyków Kręgu proszę o nadsyłanie swoich wspomnień, anegdot, komentarzy, opinii związanych z funkcjonowaniem Kręgu. Forma wypowiedzi jest dowolna (esej, opis, komentarz, recenzja, itp.) Mile widziana jest także dokumentacja fotograficzna.

 

Młodzież z Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia aktywnie włącza się w działania realizowane w Muzeum Toruńskiego Piernika. Uczniowie toruńskich liceów i gimnazjów, którzy od lat aktywnie działają w Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia wzięli udział w Piernikowym Festynie p.n. Św. Katarzyna wypiek rozpoczyna. W dn. 25 listopada 2016 podczas warsztatów w Muzeum Toruńskiego Piernika z zapałem uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników dekoracyjnych.

Uczniowie z Kręgu brali także udział w przygotowaniach do realizacji Piernikowej Szopki Bożonarodzeniowej. Podczas warsztatów prowadzonych przez artystkę Małgorzatę Wojnowską – Sobecką w dn. 9 grudnia 2016 stworzyli piernikowe rzeźby, które stanowią dopełnienie koncepcji stworzonej przez toruńskich twórców: Małgorzatę Wojnowską – Sobecką i Dariusza Przewięźlikowskiego. W oparciu o artystyczną kreację powstały piernikowe rzeźby dopełniające całościową koncepcję rzeźbiarską. Płaskie, figuralne postacie, będące sztafażem codziennego życia, ożywiają i uzupełniają kompozycję dzieła, nie odwracając przy tym uwagi od głównej treści dzieła, a tym samym wzmacniają jego wizualny efekt.

 

Film Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia

 

24 marca 2016 roku uczennice I klasy (profil: językowo - medialny) III Liceum Ogólnokształcącego im. S. B. Lindego w Toruniu: Agnieszka Radomska, Marta Wiśniewska oraz Weronika Żurowska nagrały krótki materiał filmowy poświęcony działalności Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia, funkcjonującego przy Muzeum Okręgowym w Toruniu.

 

Film został przygotowany w ramach projektu realizowanego z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie oraz w oparciu o zajęcia łączące zagadnienia dziennikarstwa, filmu i mediów elektronicznych.  Jego tematem miała być prezentacja działalności jednej z toruńskich instytucji.

 

Poprzez przybliżenie wybranych form, zagadnień i działań realizowanych w czasie spotkań w Muzeum Okręgowym w Toruniu, uczennice, w krótkiej reportażowej formie, nie tylko pokazały naszą instytucję, ale także zaprezentowały działający od 1997 roku przy Muzeum - Krąg Młodych Miłośników Starego Torunia. Uczennice wybrały i przedstawiły dwa całkowicie różne zagadnienia: pełen dostojnej gracji dworski taniec pavana oraz wysublimowaną japońską ceremonię herbacianą. Dzięki takiemu zabiegowi nakreślona została różnorodność i wielość zagadnień omawianych i prezentowanych podczas spotkań w Muzeum.

 

Rozmaitość muzealnych kolekcji pozwala wykorzystać szerokie spektrum tematów, zagadnień, działań, w które staramy się praktycznie zaangażować współpracujących z nami młodych ludzi. Liczymy, że dzięki temu doświadczeniu Muzeum Okręgowe w Toruniu stanie się miejscem, które młodzież doda do ulubionych.

 

Serdecznie zachęcam do obejrzenia pierwszej, medialnej pracy przyszłych adeptek dziennikarstwa i zapraszam równocześnie do udziału w spotkaniach Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia.

 

Poniżej link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=cCW2wp0iz7s

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Magda Sokołowska

Opiekun Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Powiązane galerie:
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika