logo_top.png
sklep.png
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum
03.12.2018
grafika

 

Jeśli lubisz wyzwania, poszukujesz nowych możliwości rozwoju i doskonalenia się w różnych dziedzinach wiedzy, jeśli jesteś wrażliwy na piękno otaczającego Cię świata, jeżeli cenisz materialny, historyczny i artystyczny dorobek minionych pokoleń - spróbuj swoich sił w nowym konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu!

Jeśli jesteś uczniem gimnazjum - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce i Kulturze adresowany jest do właśnie do Ciebie!!!

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla Uczniów Gimnazjum jest konkursem interdyscyplinarnym, łączącym wiedzę z zakresu historii sztuki, wiedzy o kulturze, plastyki, historii i języka polskiego.

Celem Konkursu jest rozbudzanie, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań młodzieży wiedzą o sztuce, kulturze, tożsamości kulturowej i dziedzictwie województwa kujawsko – pomorskiego, a także przygotowywanie świadomych odbiorców sztuki, zdecydowanych na podjęcie ukierunkowanej edukacji artystycznej i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym miasta i regionu.

Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje i realizuje Konkurs we współpracy z szeregiem instytucji regionu: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum im. ks. dr W. Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.

Biorąc udział w Konkursie masz szansę poszerzyć swoją wiedzę, odkryć w sobie pasję, poczuć dreszcz emocji… oraz zdobyć atrakcyjne nagrody.

 

Wszelkich informacji dotyczących organizacji i przebiegu Konkursu oraz cyklu spotkań "Niezła Sztuka" udziela:

Justyna Matella (Muzeum Okręgowe w Toruniu, Dział Edukacji)

tel: (56) 660 56 31; mail:

Patronat nad Konkursem objął Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty.

 

Organizator:   

         

  

Patronat:  

  

 

Poniżej w załącznikach do pobrania szczegółowe informacje oraz formularze dotyczące Konkursu:

 

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ