Medale i medaliony polskie z XIX wieku w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu
14.05.2014

A. Szyszko-Czyżak, Medale i medaliony polskie z XIX wieku w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu, Toruń 2001, il., ss. 68, ISBN: 83-87083-33-X, cena: 27 zł

Katalog zawiera medale wydane na ziemiach polskich oraz obce, z Polską związane poprzez wydarzenia historyczne. Uwzględniono medale, medaliony, medaliki pamiątkowe o tematyce religijno-patriotycznej. Medale opisano stosując układ chronologiczny. W części informacyjnej o medalu podano: sygnatury projektanta lub wykonawcy stempli oraz właścicieli firm, technikę wykonania, wymiary, metale, w których medal występuje w zbiorze, podstawową literaturę dotyczącą danego medalu oraz graniczne lata życia lub działalności projektanta i niejednokrotnie rytownika stempli.