Fotografia Dzikiej Przyrody 2012 Wildlife Photographer of the Year 2012

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

Wystawa czynna: 6-29 grudnia 2013

Kuratorzy: Jerzy Zegarliński, Paweł Czopiński

Wystawę tworzyły zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2012, organizowanego przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz BBC Worldwide. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz jedenasty z rzędu w Polsce. Na edycję roku 2012 składały się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 17 kategoriach oraz w 2 nagrodach specjalnych. Cele, które przyświecają organizatorom konkursu i wystawy, to inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody. Toruń był jednym z miast, goszczącym edycję wystawy  po raz kolejny, począwszy od roku 2004. Patronat honorowy nad wystawą w Polsce objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Jerzy Zegarliński