logo_top.png
sklep.png
Mikołaj Kopernik. Życie i działalność
28.03.2014
grafika

Krzysztof Mikulski, Mikołaj Kopernik. Życie i działalność, Toruń 2009, il. kol. i cz-b., ss. 64, ISBN 978- 83-60324-31-8, cena 27 zł

 

Publikacja poświęcona życiu wybitnego torunianina i uczonego – biografia Mikołaja Kopernika. W książce znaleźć można informacje dotyczące wszystkich etapów życia Kopernika: dzieciństwa i lat młodzieńczych spędzonych w Toruniu, studiów w Krakowie i na uniwersytetach włoskich oraz jego pobytu w Lidzbarku Warmińskim, Fromborku i Olsztynie. Biografia zwiera wątki związane zarówno z życiem prywatnym Kopernika, jak i jego aktywnością na polu naukowym, nie tylko w dziedzinie astronomii, ale także matematyki, ekonomii, i medycyny. Nie brakuje także informacji na temat działalności publicznej Kopernika oraz ciekawostek związanych z życiem astronoma.

Istotnym elementem biografii Kopernika jej atrakcyjna szata graficzna. Stronę ilustracyjną opracowania stanowią współcześnie wykonane fotografie Torunia oraz miejsc związanych z pobytem Kopernika w naszym mieście, jak również reprodukcje obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Publikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Wydawnictwo współfinansowane przez Gminę Miasta Toruń.

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ