Art déco ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku
10.04.2014

Art déco ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku, tekst: I. Korgul-Wyszatycka, Toruń 2009, il. kol., ss. 28, ISBN 978-83-60324-28-8, cena: 16 zł (folder)

We wstępie odnaleźć można obszerne informacje dotyczące tła kulturowego epoki, terminologii, genezy i rozwoju głównych prądów w sztuce polskiej i powszechnej. Folder zawiera kolorowe ilustracje przedstawiające eksponaty, które prezentowane są w Muzeum Mazowieckim w Płocku, m.in. szkło, porcelanę, wyroby ze srebra i metalu (dzieła takich artystów jak np. Carl Menser, Josef Lorenzl, Bruno Zach, Julia Keilowa). Książka adresowana jest nie tylko do osób fascynujących się sztuką art déco, ale również do wszystkich, którzy po raz pierwszy stykają się ze sztuką okresu międzywojennego.