Krąg Młodych Miłośników Starego Torunia
05.01.2017 Administrator

Jeśli chcesz niekonwencjonalnie spędzać czas wolny od zajęć szkolnych, a przy tym w niecodziennych okolicznościach, w sposób łatwy i przyjemny poszerzać swoją wiedzę, odkryć w sobie pasję i rozwinąć zdolności interpersonalne, zapraszamy do Muzeum!

Krąg Młodych Miłośników Starego Torunia to propozycja właśnie dla Ciebie!

Krąg Młodych Miłośników Starego Torunia funkcjonuje przy Muzeum Okręgowym w Toruniu od 1997 roku. Powstał z inicjatywy Barbary Kukowicz-Wirowskiej, wieloletniej kierownik Działu Naukowo-Oświatowego (obecnie: Dział Edukacji) Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Do Kręgu należy młodzież (uczniowie starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów, liceów) zainteresowana przeszłością i zabytkami Torunia, kulturą materialną oraz ochroną dorobku i dziedzictwa miasta, regionu, Polski i świata.

W trakcie bezpłatnych spotkań członkowie Kręgu zapoznają się z działalnością i zbiorami Muzeum Okręgowego w Toruniu. Zdobywają wiedzę o poszczególnych oddziałach Muzeum, zbiorach i kolekcjach w nich zgromadzonych. Zgłębiają najważniejsze zagadnienia z zakresu historii, archeologii, historii sztuki, wiedzy o kulturze, etnologii i etnografii. Uczestniczą w zajęciach, podczas których pracownicy Muzeum odkrywają przed nimi tajemnice galerii obrazów, wyjaśniają sekrety pracowni artysty malarza, przybliżają sposób życia w dawnym Toruniu oraz na odległych lądach. Biorą udział w warsztatach (plastycznych, kostiumologicznych i innych), konkursach historycznych, plastycznych i wiedzy o sztuce. Przygotowują przedstawienia teatralne i krótkie etiudy filmowe. Rozwiązują muzealne zagadki, tropią tajemnice i docierają do miejsc niedostępnych zwiedzającym.

Biorąc udział w wernisażach, odczytach, pokazach, akcjach promocyjnych, Nocach Muzealnych i innych wydarzeniach związanych z funkcjonowaniem Muzeum, uczniowie nie tylko realnie wspomagają działalność Muzeum Okręgowego w Toruniu, ale także poznają funkcjonowanie tej instytucji od wewnątrz.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane przeszłością, sztuką i kulturą!
Zasil szeregi Kręgu Młodych Miłośników Starego Torunia i poszerz grono wspaniałej młodzieży!

Przyjdź! Zobacz! Zostań!
Niech otoczy Cię Krąg…