logo_top.png
sklep.png
Olimpiada Artystyczna, sekcja historia sztuki
13.10.2017 Administrator
grafika

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs wiedzy o sztuce o ponad czterdziestoletniej tradycji, organizowany od 2004 r. przez powołane w tym celu Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej. Celem Olimpiady jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich szkół artystycznych sztuką (muzyką i historią sztuki) polską i obcą, a w dalszej perspektywie przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Olimpiadę Artystyczną organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa: www.olimpiada-artystyczna.pl

Olimpiada Artystyczna przeprowadzana jest przez Komitet Główny wraz z podległymi mu 13 komitetami okręgowymi (w dwóch oddzielnych sekcjach: historii sztuki i muzyki); finansuje ją Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W województwie kujawsko-pomorskim siedzibą Komitetu Okręgowego Olimpiady Artystycznej (sekcja historii sztuki) jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.

 

Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Toruniu

(obejmuje zasięgiem działania woj. kujawsko-pomorskie)

siedziba: Muzeum Okręgowe w Toruniu

przewodniczący: dr Marek Rubnikowicz

adres do korespondencji:

Katarzyna Kudzewicz-Kossakowska – sekretarz naukowy ds. historii sztuki

Muzeum Okręgowe, Dział Edukacji, 87-100 Toruń, Rynek Staromiejski 1

tel.: (56) 66 05 632

e-mail:

 

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Powiązane galerie:
grafika
grafika