Olimpiada Artystyczna, sekcja historia sztuki
13.10.2017 Administrator

Olimpiada Artystyczna to ogólnopolski konkurs wiedzy o sztuce o ponad czterdziestoletniej tradycji, organizowany od 2004 r. przez powołane w tym celu Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej. Celem Olimpiady jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich szkół artystycznych sztuką (muzyką i historią sztuki) polską i obcą, a w dalszej perspektywie przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Olimpiadę Artystyczną organizuje, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa: www.olimpiada-artystyczna.pl

Olimpiada Artystyczna przeprowadzana jest przez Komitet Główny wraz z podległymi mu 13 komitetami okręgowymi (w dwóch oddzielnych sekcjach: historii sztuki i muzyki); finansuje ją Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W województwie kujawsko-pomorskim siedzibą Komitetu Okręgowego Olimpiady Artystycznej (sekcja historii sztuki) jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Komitet Okręgowy Olimpiady Artystycznej w Toruniu

(obejmuje zasięgiem działania woj. kujawsko-pomorskie)

siedziba: Muzeum Okręgowe w Toruniu

przewodniczący: dr Marek Rubnikowicz