„Majówka z kulturą i sztuką” w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Oferta działań edukacyjnych realizowanych przez

Muzeum Okręgowe w Toruniu w ramach projektu skierowanego do osób

z niepełnosprawnością intelektualną pn. „Majówka z kultura i sztuką 2019”

Kruche piękno

8.05.2019 godz.10.00

Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

Uczestnicy zaznajamiają się z ekspozycją ceramiki dalekowschodniej, poznają tajniki produkcji porcelany i innych wyrobów ceramicznych.

Warsztaty plastyczne: samodzielne wykonanie czarki herbacianej.

Rodzina Mikołaja Kopernika

09.05.2019 r. godz.10.00

Dom Mikołaja Kopernika, ul. Kopernika 15/17

Opowieść o rodzinie Mikołaja Kopernika. Poznanie i omówienie drzewa genealogicznego astronoma. Spotkanie urozmaici zwiedzanie interaktywnej wystawy stałej o życiu w kamienicy mieszczańskiej w czasach astronoma.

Uczestnicy zajęć wezmą udział w małej scence teatralnej: rodzina wielkiego astronoma.

Modne torunianki w dawnych wiekach

10.05.2019, godz.10.00

Ratusz Staromiejski, Rynek Staromiejski 1

Opowieść o strojach z dawnych epok. Poznanie tkanin wykorzystywanych w czasach średniowiecza, zwyczajów związanych z ubiorem i mody dawnych elegantek. Omówienie poszczególnych części stroju i przebieranie uczestników spotkania w kopie strojów historycznych.

Historia Torunia w pigułce

23.05.2019 r. godz.10.00

Muzeum Historii Torunia, ul. Łazienna 16

Uczestnicy zajęć w przystępny sposób zapoznają się z historią Torunia, korzystając z interaktywnej ekspozycji o historii miasta. Spotkanie urozmaica praca z pomocami dydaktycznymi, takimi jak: interaktywna oś czasu, wielkoformatowe puzzle dotyczące architektury, strojów i zastawy stołowej na przestrzeni wieków.

Walizka pełna skarbów

24.05.2019 godz.10.00

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11

Zajęcia przy wystawie stałej Pasja podróżowania. Podczas spotkania w ciekawy sposób zostaną zaprezentowane pamiątki pochodzące z różnych stron świata. Zdobytą wiedzę utrwalą zabawy edukacyjne.

Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego

w Toruniu