sklep.png

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą

Wstęp wolny!

"Urzekający Laos" - spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem

Laos był jednym z etapów czteromiesięcznej podróży Piotra Wnuka po Indochinach. To kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi.

Piotr Wnuk opowie dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem jest problem kupić coś w sklepie, bo właściciel akurat śpi :-) Wspomni o tym czy łatwo jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść. Opowie o swoich przygodach jakie przeżył, a także o tym jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

Sierpień 2018