sklep.png
Program zajęć "Przez wieki i kontynenty"
15.12.2018Hubert Smolarek318

>> PRZEZ WIEKI I KONTYNENTY <<

Program edukacyjno - promocyjny w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wielkiej akcji promocyjnej Muzeum Okręgowego w Toruniu przygotowanej dla grup zorganizowanych w okresie od 5 do 22 lutego 2019 r.

W Muzeum Historii Torunia – oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu - czeka na Państwa  nowocześnie zaaranżowana wystawa „Toruń i jego historia”  oraz przestrzenie edukacyjne z interaktywną osią czasu, pokojem wirtualnym i wielkoformatowymi puzzlami.

Można tu poznać historię poprzez ciekawe opowieści, historyczne dokumenty, obiekty muzealne, multimedialne quizy, filmy, kinekt i inne aktywizujące zabawy.

W Ratuszu Staromiejskim – od wieków w Ratuszu, tym najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim gmachu Torunia, koncentrował się handel oraz życie publiczne i polityczne miasta. Ratusz był głównym ośrodkiem sądowym i siedzibą rady miejskiej. Podejmowano tu władców: wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a także królów Polski, którym wówczas gmach ten służył za czasową rezydencję, stąd jedna z sal pierwszego piętra nosi nazwę Królewskiej. To właśnie w niej zmarł król Jan Olbracht. Mury Ratusza były świadkami wielu innych, ważnych wydarzeń historycznych.

W Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu – oddziale Muzeum poświęconemu sztuce i kulturze Dalekiego Wschodu – zapraszamy do skorzystania z zajęć prowadzonych przy unikatowej wystawie „Świat Orientu” oraz warsztatów realizowanych w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach edukacyjnych wyposażonych w atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

W Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – oddziale poświęconym postaci podróżnika – Tony’ego Halika; prezentowane tu są najważniejsze fakty z jego życia, przybliżane liczne podróże i przygody oraz prezentowane egzotyczne pamiątki, które przywoził z różnych, często odległych i trudno dostępnych, zakątków ziemi.

Zajęcia prowadzone będą dla uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych (kl. I-VIII), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

w Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16) , w Ratuszu Staromiejskim (Rynek Staromiejski 1), w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu (Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35), oraz w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 9/11)

Koszt udziału w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.

Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji

Tel. 56 66 05 632, 56 66 05 605, 56 66 05 631

Dodatkowo wszystkie klasy biorące udział w projekcie uczestniczą w konkursie „Szkoła aktywna w Muzeum”!

Konkurs „Szkoła aktywna w Muzeum” – szkoła, której klasy najczęściej będą korzystały akcji „Przez wieki i kontynenty” w nagrodę za aktywność będzie miała ufundowany pakiet 5 zajęć w Muzeum Okręgowym w Toruniu!

5-22 lutego 2019 r. (uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych (kl. I-VIII), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych)

Muzeum Historii Torunia, ul. Łazienna 16

Moda pradziejowa

Rycerze średniowiecznego Torunia

SP, kl. I-VIII

O wielkich statkach i handlu w Toruniu

SP, kl. I-III

Skarby z pradawnej skrzyni

SP, kl. I-III

Ucztowanie królewskie, czyli jak królowie w Toruniu czas spędzali

Wokół domowego ogniska

SP, kl. I-VIII, gim., ponadgim.

Dawne gry Orientu

SP, kl. IV-VIII, gim., ponadgim.

Rycerze średniowiecznego Torunia

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

Kruche piękno

Keshi gomu stampu – stempelki z gumek do mazania

SP, kl. VII-VIII

Kruche piękno

Keshi gomu stampu – stempelki z gumek do mazania

SP, kl. VII-VIII

Ratusz Staromiejski, Rynek Staromiejski 1

Herb Torunia

Herb Torunia

SP, kl. 0-III

Kto bronił ludzi w średniowieczu? Czyli święci nie tylko od zarazy!

Gim, ponadgimnazjalne

Kto bronił ludzi w średniowieczu? Czyli święci nie tylko od zarazy!

Gim., ponadgimnazjalne

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11