logo_top.png
sklep.png
Laureaci XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum"
19.10.2018Hubert Smolarek222
grafika

Laureaci

XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży

„Moja Przygoda w Muzeum”

 

Winners

XL International Art Meetings for Children and Youth

"My Adventure in the Museum"

  

Jury konkursu obradowało 9 lipca 2018 r. i wybrało 167 prac na wystawę. Wyłoniono również nagrody specjalne: Prezydenta Miasta Torunia, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu, Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Nagrodę dla instytucji za kreacje nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Plebiscyt publiczności rozpoczął się w dniu otwarcia wystawy w Ratuszu Staromiejskim w dniu 14 września a zakończył 14 października. Wypełniono prawidłowo – 3187 ankiet.

W trakcie plebiscytu publiczności zostało wyłonionych 20 równorzędnych nagród.

Nagrodzonych uczniów i ich opiekunów zapraszamy na uroczystą Galę w dniu 9 listopada o godz.12 do Muzeum Okręgowego w Toruniu. W trakcie uroczystości nastąpi wręczenie nagród oraz finisaż wystawy.

 

The jury selected 167 works for the post-competition exhibition. Two Awards of the President of Toruń, the Award of the Society of the DistrictMuseum’s Friends in Toruń and the Award of the Director of the District Museum of Toruń, Marek Rubnikowicz, PhD were given. Traditionally the award for an institution for creation of innovative artistic solutions and excellent achievements in children and youth cultural education was also given.

The audience competition began on the opening day of the exhibition at the OldTown Hall on September 14 and ended on October 14. 3187 questionnaires were fulfilled correctly. During the audience poll 20 equal prizes were selected.

The prize-winning pupils and their attendants are invited to the gala on November 9

at 12 noon to the District Museum of Toruń. The ceremony includes awards giving and closing day of the exibition.

  

NAGRODY SPECJALNE

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia

Justyna Korneluk, l. 16, Zamość, „Toruń”, op. Maria Śliczniak

Patrycja Hassek, l. 7, „Katedra śś. Janów w Toruniu”, op. Urszula Gajkowska

 

Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu

Hanna Wróblewska, l. 18, Rybnik, „Impresja na temat Damy z łasiczką”, op. Aldona Kaczmarczyk – Kołucka

 

Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu

Agnieszka Tomyślak, Nowy Sącz, l. 24, „Szewc i Zielarka”, op. Magdalena Chadaj

 

Nagroda dla Instytucji za kreacje nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury

Biłgoraj

opiekun plastyczny: Anna Świca

 

WYNIKI PLEBISCYTU PUBLICZNOŚCI

 

I grupa (5-6 lat)

Lilianna Obszyńska, l. 6, Biłgoraj, woj. lubelskie / lubelskie district          

Strój biłgorajski / Biłgoraj costume  
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Świca

Alicja Raciniewska, l. 5, Płock, woj. mazowieckie / mazowieckie district  

Wiosna w skansenie / Spring in open-air museum 
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Liśkiewicz

 

II grupa (lat 7-9)

Amelia Cilcic, l. 8, Nowy Sącz, woj. małopolskie / małopolskie district      

Autoportret Mari Ritter / Selfportrait of Mari Ritter         
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Agata Rolka

Klara Borkowska, l. 9, Nowy Sącz, woj. małopolskie / małopolskie district

Inspiracja twórczością Stanisława Szafrana / Inspired by Stanisław Szafran’s work

Opiekun artystyczny/ Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska – Kozioł

Piotr Chmielarz, l. 9, Warszawa, woj. mazowieckie / mazowieckie district          

Moja przygoda w Muzeum / My adventure in the Musuem          
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Dariusz Zaraś

Zuzanna Korytkowska, l. 8, Płock, woj. mazowieckie / mazowieckie district       

Wielkanoc w skansenie / Easter in open-air museum        
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Liśkiewicz

 

III grupa(10-12 lat)

Iwona Hajduga, l. 11, Ptaszkowa, woj. małopolskie / małopolskie district            

Inspiracja twórczością Marii Ritter – Pajac / Inspired by Maria Ritter paintings – Puppet
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Marta Janas

 Milava Baburyna, l. 12, Mińsk, Białoruś               

Ręcznik z różami z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim, Ręcznik z inicjałami z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim, Ręcznik z ptakami z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim / Towel with roses from the collection of the Museum in Bielsk Podlaski, Towel with initials from the collection of the Museum in Bielsk Podlaski, Towel with birds from the collection of the Museum in Bielsk Podlaski

Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Volha Baburyna

Tomasz Placzek, l. 12, Racibórz, woj. śląskie / śląskie district

Maska afrykańska / African mask

Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Ewa Wawoczny

Ida Maria Bral, l. 12, Mława, woj. mazowieckie / mazowieckie district    

Moja przygoda w Muzeum / My adventure in the Museum                      
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Pietruś – Bral

Emilia Kapka, l. 12, Biłgoraj, woj. lubelskie / lubelskie district      

Cerkiew / Eastern Orthodox Church 
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Świca

 

grupa IV (13-15)

Julia Smoła, l. 13, Rydzyna, woj. wielkopolskie / wielkopolskie district     

Madonna
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Jerzy Kopras

Kinga Strytyńska, l. 15, Ptaszkowa, woj. małopolskie / małopolskie district        

Inspiracja twórczością Marii Ritter – Kiedy wieczór zmienia się w świt / Inspired by Maria Ritter paintings – When the evening changed into dawn 
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Marta Janas

Maria Medalion, l. 15, Rybnik, woj. śląskie / śląskie district          

Dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu / Courtyard of the Wawel Royal Castle
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Aldona Kaczmarczyk – Kołucka

Dominika Kobiela, l. 15, Lębork, woj. pomorskie / pomorskie district      

Panorama Zamku Krzyżackiego w Malborku / Panorama of the Castle of the Teutonic Order in Malbork                       
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Ferdynanda Byczuk

 Martyna Kniaziowska, l. 14, Biłgoraj, woj. lubelskie / lubelskie district   

Cerkiew w Radrużu / Eastern Orthodox Church in Radruż  
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Świca

 

grupa V (16-18)

Bartosz Łubiarz, l. 17, Biłgoraj, woj. lubelskie / lubelskie district  

Przydrożna kapliczka / Wayside shrine        
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Świca

 Magda Czop, l.16, Biłgoraj, woj. lubelskie / lubelskie district             

Klasztor w Radecznicy / Monastery in Radecznica

Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Anna Świca

 Hoi Yin, Siu, l. 18, Hong Kong, Chiny      

Gwieździsta noc / Starry night 
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Stephanie Yip
 

grupa VI (osoby z niepełnosprawnością intelektualną)

 Wojciech Jurkowski, Nowy Sącz, woj. małopolskie / małopolskie district           

Kościół okiem grafika / Church with the eye of a graphic designer
Opiekun artystyczny / Artistic supervisor: Mirosław Kruk

 

Członkowie Jury

dr Marek Rubnikowicz – dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu – przewodniczący Jury

Zbigniew Derkowski – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia

Małgorzata Bociąga – Konsultant do spraw Konkursu

dr Joanna Strzelecka - Traczykowska -  artysta malarz

Justyna Matella -  Muzeum Okręgowe w Toruniu

Józef Pietrzyk – artysta malarz – Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

Dariusz Przewięźlikowski – artysta rzeźbiarz

Tomasz Wlaźlak - Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – Zakład Plastyki Intermedialnej

Anita Przybyszewska-Pietrasiak – doradca metodyczny plastyki w Toruńskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego

Maria Gessek –  sekretarz Konkursu –  Muzeum Okręgowe w Toruniu

 

 

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Najbliższe wydarzenia
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg