Moja Przygoda w Muzeum - wystawa pokonkursowa
25.08.2017Hubert Smolarek51

XXXIX Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w muzeum”

Ratusz Staromiejski

Wystawa czynna: 16 września – 12 listopada

Uroczysty finał 15 września o godzinie 12:00

Kurator: Magda Sokołowska

XXXIX Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” to działania z powodzeniem realizowane od prawie czterdziestu lat. Nieodmiennie, od pierwszej edycji projektu, zamysłem organizatorów jest uwrażliwianie młodego artysty na odbiór skarbów dziedzictwa kulturowego – eksponatów muzealnych, zabytkowych budynków, dzieł sztuki - oraz zachęcanie go do rozwijania talentów artystycznych  i wyrażania własnych przeżyć poprzez aktywność twórczą.

Na finał XXXIX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, do Torunia przysłanych zostało 1614 prac, z Bułgarii, Chin, Łotwy, Polski i Ukrainy. Jury podjęło decyzję o przyznaniu 20 równorzędnych nagród. Ze względu na ograniczenia finansowe nie przyznane zostały wyróżnienia i nagrody dla opiekunów plastycznych.  Wybrane zostały także dwie Nagrody Prezydenta Miasta Torunia i dwie Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu. Tradycyjnie, przyznana została również Nagroda dla Instytucji za kreację nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w terminie od 14 września do 12 listopada 2017 r. Folder pokonkursowy z prezentacją prac nagrodzonych do pobrania poniżej.

Magda Sokołowska

Powiązane załączniki: