Wakacje w Muzeum Toruńskiego Piernika
17.07.2017Hubert Smolarek51

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na

interaktywne spotkania

dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych

Urwij się do Muzeum!

Wakacje w Muzeum Toruńskiego Piernika!

lipiec - sierpień 2017

Muzeum Toruńskiego Piernika, ul. Strumykowa 4

Z myślą o wszystkich pragnących ciekawie i aktywnie spędzić czas - Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało propozycję spotkań w Muzeum Toruńskiego Piernika:

Dla aktywnych:

Codziennie (od godziny 10.00 do 18.00) zapraszamy do udziału w warsztatach formowania i wypieku pierników dekoracyjnych. Powstają one w tradycyjny sposób: przy użyciu drewnianych form piernikowych, przygotowanych w oparciu o formy historyczne znajdujące się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Dla miłośników mody:

Miłośniczki i miłośników zabaw z kostiumem zapraszamy do wirtualnej przymierzalni, w której można dopasować odpowiedni strój do każdej sylwetki, wzrostu i upodobań.

Dla ciekawskich i poszukujących:

Gra Muzealna: Piernikowi Poszukiwacze

Konkurs muzealny: Wakacje z Piernikami

Dla zapracowanych rodziców:

„Kącik Dziecięcy”, a w nim: gry i zabawy, piernikowe kolorowanki, zgadywanki, szarady nie od parady, piernikowe klocki, łamigłówki.

Dla smakoszy:

Koneserów wykwintnych doznań smakowych zapraszamy na relaksującą i odprężającą degustację pierników (słodki poczęstunek z Fabryki Cukierniczej „Kopernik ” S.A. w Toruniu)

Dla spragnionych relaksu:

Klubokawiarnia - z wyjątkowym seansem z dawnych Polskich Kronik Filmowych oraz bajką „Toruńskie igraszki” z popularnej w latach 70–tych animowanej serii dla dzieci „Wędrówki Pyzy”

Dla zainteresowanych:

Oprowadzania kuratorskie:

☺     21.07.2017 (piątek) – oprowadzanie po wystawie czasowej „Weź miodu praśnego... Dawne i współczesne przepisy piernikarskie” – K. Lewandowski

☺     18.08.2017 (piątek) – oprowadzanie po wystawie stałej  – M. Mikulska-Wernerowicz

Uwaga:

Koszt udziału w warsztatach połączonych ze zwiedzaniem wystawy: 9zł, 13 zł

Koszt udziału w warsztatach bez zwiedzania wystawy: 8 zł, 6 zł

Zwiedzanie bez warsztatów: 10 zł, 7 zł

Piernik dobry na każdą okazję (i bez okazji też)!

www.muzeum.torun.pl