Dzień Dziecka w Muzeum Okręgowym w Toruniu
12.05.2017Hubert Smolarek24

Dzień Dziecka w Muzeum Okręgowym w Toruniu

1 czerwca 2017 r. (czwartek)

Zapraszamy na interaktywne spotkania

dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych

Ratusz Staromiejski (Rynek Staromiejski 1)

10.00, 12.00, 14.00 – malowanie twarzy w fantazyjne wzory inspirowane egzotyczną sztuką (dziedziniec Ratusza );

Każde dziecko z ozdobioną buzią zapraszamy także do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 9/11). Promocyjna cena wstępu – jedynie 6 zł.

12.30-14.30 – Sprytnik muzealny – gra edukacyjna dla starszych dzieci (10-14 lat)

Wstęp – 6 zł

Muzeum Historii Torunia (ul. Łazienna 16)

11.00 – Z modą przez wieki – zabawy kostiumologiczne dla najmłodszych dzieci (5-12 lat)

Wstęp – 6 zł

Ponadto:

10.00-18.00 – Sale edukacyjne w Muzeum Historii Torunia są dostępne tego dnia dla wszystkich zwiedzających w tym, przede wszystkim, dla najmłodszych gości muzealnych, którzy chcą w interesujący sposób, przy użyciu ciekawych pomocy dydaktycznych (wielkoformatowe puzzle, multimedia, pokój wirtualny) poznać dzieje Torunia.

Wstęp:

– bilet normalny: 9 zł

– bilet ulgowy: 6 zł

Muzeum Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4)

„Z piernikiem za pan brat od najmłodszych lat”

10.00 - 15.00(o każdej pełnej godzinie) – W świecie piernikowych opowieści – najsłynniejsze legendy i opowieści piernikowe (I piętro)

10.00 – 15.00 – „Z wypiekami na twarzy…” – malowanie piernikowych wzorów na dziecięcych buziach

Przez cały dzień (od godziny 10.00 do 18.00) zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach,  podczas których będzie można samodzielnie wykonać pierniki dekoracyjne. Powstaną one w tradycyjny sposób: przy użyciu drewnianych form piernikowych, przygotowanych w oparciu o formy historyczne znajdujące się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Miłośniczki i miłośników zabaw z kostiumem zapraszamy do wirtualnej przymierzalni, w której można dopasować odpowiedni strój do każdej sylwetki, wzrostu i upodobań.

Ponadto:

Gry i zabawy, piernikowe kolorowanki, zgadywanki, szarady nie od parady

Uwaga:

Koszt udziału w warsztatach połączonych ze zwiedzaniem wystawy: 8zł, 12 zł

Koszt udziału w warsztatach bez zwiedzania wystawy: 7 zł, 5 zł

Piernikowe opowieści, malowanie twarzy – 5 zł

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 9/11)

Wernisaż wystawy „Zabawki w kulturach świata”, godz. 17.00, wstęp bezpłatny.