logo_top.png
sklep.png
Wystawa objazdowa "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele" w Radomiu
12.10.2018Hubert Smolarek255
grafika

Wystawa pt. „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu jest propozycją ekspozycji „wędrującej”, przeznaczonej dla instytucji muzealnych i naukowych w całym kraju. Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzacja postaci Mikołaja Kopernika. Ekspozycja ma charakter modułowy i w nowoczesny, atrakcyjny dla zwiedzających sposób, ukazuje wątki opowiadające o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika. W kilku miejscach eksponowane są oryginalne obiekty archeologiczne ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu, ilustrujące życie codzienne mieszczan toruńskich drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI w. Duży akcent położony został na uwypuklenie epokowego odkrycia uczonego w dziedzinie astronomii poprzez multimedialną ilustrację różnic pomiędzy systemem geocentrycznym i heliocentrycznym.

Wystawie towarzyszą liczne stanowiska interaktywne pozwalające prowadzić lekcje i warsztaty edukacyjne przy wystawie. Obejmują one tematykę życia mieszczan w mieście w późnośredniowiecznym, pisanie w późnośredniowiecznym skryptorium, przygotowywanie mikstur leków zapobiegających różnym dolegliwościom diagnozowanym przez Kopernika, wybijanie monet będących w obiegu w czasach Kopernika oraz wiele quizów ogniskujących się wokół postaci Mikołaja Kopernika.

Pierwsza odsłona wędrującej wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i i dziele” miała miejsce w Toruniu, a poza Toruniem w Radomiu, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Będzie ona prezentowana w tym miejscu do 31.12.2018 r. Kolejne miejsca ekspozycji są obecnie ustalane. 

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Najbliższe wydarzenia
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg